9.000 BTU/h (WSHP) Su Kaynaklı Isı Pompası


Su Kaynaklı Isı Pompası(WSHP) Nedir?

Direk genleşmeli olarak çalışan cihazları kondenser kullanımları açısından 2 guruba ayırmak mümkündür; hava soğutmalı kondenserli ve su soğutmalı kondenserli. Su soğutmalı üniteler genelde ısı pompası şeklinde kullanılır ve Su Kaynaklı Isı Pompaları, (Water Source Heat Pumps) olarak adlandırılır.*

imton_WSHP_02122227162Neden İhtiyaç Duyduk?

Bilindiği üzere AVM ve benzeri yüksek kapasite ısıtma/soğutma ihtiyacı olan yapılarda su kaynaklı sistemler kullanılmakta ve en küçük iç ünitelerin kapasitelerin 60.000 BTU/h mertebesindedir. Standart kanallı çözümlerimizin yanı sıra bu sistem sayesinde sıcak-soğuk modu değiştirme, sıcaklık ve fan ayarının bağımsız yapılabilmesi de mümkün kılınmıştır.

Müşterilerimizin sahip olduğu küçük odalarda veya bölmelerde, hava kontrolü sağlanması gereken laboratuvar vb. toz duman kontrolünün hassas olduğu yerlerde ve müşterilerimizin çeşitli istekleri doğrultusunda yapmış olduğumuz AR-GE sonucunda küçük kapasite ihtiyaçlarını karşılayacak su kaynaklı ısı pompası (WSHP) dönüşümüne 2011 senesinde başlamış bulunmaktayız.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Mevcut hava soğutmalı klimaların dış ünitelerinde yapmış olduğumuz dönüşüm ile sağladığımız bu ürünler standart split klima mantığı ile çalışmaktadır.

Avantajı nedir?

Marka bağımsız olarak yapmış olduğumuz bu değişim sayesinde merkezi sistemden ayrı kontrol edilebilen küçük veya büyük kapasiteli sistemler elde edilebilmektedir.

Hangi kapasiteleri kapsamaktadır?

İstenilen kapasiteye göre gerekli hesaplamalar sonucunda uygulanabilmektedir. Şimdiye kadar 9.000BTU/h, 12.000BTU/h, 24.000BTU/h ve 36.0000BTU/h kapasitelerde başarılı uygulamalarımız mevcuttur.

 

*Kaynak ve daha fazla bilgi için:  http://www.mmo.org.tr/